o projektu

 

Obytný dům Dvorecké náměstí se skládá celkem ze 4 nebytových26 bytových jednotek s dispozicí 1+kk až 3+1, některé byty mají balkón a v nejvyšším patře jsou terasy s krásným výhledem na Vltavu a okolní zeleň. Čistá fasáda domu, reprezentativní vstupní prostory z mramoru i účelné a funkční uspořádání společných prostor, splňují veškeré předpoklady spokojeného bydlení. Bytové jednotky představují ideální investiční příležitost, ať už za účelem vlastního bydlení či dlouhodobého pronájmu.

Obytný dům byl postaven koncem třicátých let minulého století a reprezentuje veškeré typické elementy činžovních domů té doby. Z hlediska stavebního, urbanistického a historického pohledu nelze objekt přiřadit přímo do období funkcionalismu, nicméně jeho dílčí prvky tento architektonický sloh odráží. 

Jedná se o typicky účelovou budovu jednoduchých tvarů za použití materiálů jako je železo nebo beton. Čistá fasáda nemá římsy ani rizalit, okna jsou dvoudílná až třídílná, poslední podlaží je ustupující. Podélně probíhající terasy, plochá střecha, výrazné balkony i lodžie přes zaoblené nároží budí kompaktní a čistý dojem při pohledu na dům. Symetrie domu má totiž jako celek čisté geometrické tvary. Okázalost a kult strojené estetiky, stejně jako smyslné dekorace, byly v té době považovány za nemoderní a primitivní povahy. Formy považované za přeplácanost a zbytečnou komplikovanost byly nahrazeny geometrickou čistotou tvarů.

Proslulý architekt Le Corbusier pronesl: „Dekorace jsou smyslné a primitivní povahy, stejně jako barva, a hodí se toliko pro nižší třídy, sedláky a divochy.“